İmece kart

İmece Kart Nedir ?

İmece Kart; tarımsal faaliyetlerde ihtiyaç duyulan tohum, fide, gübre, zirai ilaç, mazot (akaryakıt), yem, tarımsal ekipman vb. harcamaların finansmanı amacıyla kullanılmaktadır.

Aynı zamanda üreticilere tahsis edilen tarımsal kredinin kullanımını sağlayan ve bankamatik kartı olarak da kullanılabilen bir karttır.​​

AVANTAJLARI

 • İmece Kart sahibine öncelikle Bankamızca Tarımsal Kredi tahsis edilir.  Anlaşmalı üye işyerlerinden yapılacak tarımsal girdi alışverişlerinde üreticilere faizsiz dönemli alışveriş imkanı sağlar.
 • İmece Kart’ın sunduğu esnek vade yapısı sayesinde, karta bağlı tarımsal kredinin vadesi hasat dönemine uygun olacak şekilde azami bir yıl olarak belirlenebilir.
 • Alışveriş tutarının faizsiz dönem içerisinde veya faizsiz dönemin bitiminde ödenmesi halinde faiz uygulanmaz. (Faizsiz dönem süresi, yapılan işyeri anlaşmasına göre farklı ürünlerde değişiklik gösterebilir.)
 • Alışveriş tutarı, kart sahibine tahsis edilmiş olan İmece Kart kredisinden karşılanır.
 • Puan avantajı sağlayan anlaşmalı ve puan avantajı sağlayan üye işyerlerinden yapılacak mazot dışındaki alışverişlerde, işlem tutarları üzerinden İmece Puan kazanma fırsatı sağlar. Kazanılan bu puanlar yine İmece Kart anlaşmalı üye işyerlerinde yapılacak alışverişlerde kullanılabilir.
 • İmece Kart ile tüm Şubelerimizden 3 ay faizsiz dönem ve hasatta geri ödeme avantajıyla Tarsim sigortası yapılabilir.
 • Kart sahipleri, kartın Bankamatik özelliği sayesinde Türkiye’nin her yerinde 7 gün, 24 saat yaygın Bankamatik ağını kullanarak para çekme, para yatırma, bakiye öğrenme, havale, fatura ödeme, yatırım işlemleri, vb. tüm hizmetlerden yararlanabilirler.
 •  
  Kartın Maksimum İşyerim uygulamasına tanımlanması halinde, şubeye gitmeden kartınıza ilişkin borç ödeme, bakiye sorma gibi işlemler cep telefonundan yapılabilir.
 • Ayrıca, kartlarının bağlı olduğu vadesiz mevduat hesabı ile bağlantılı olarak POS’lardan alışveriş yapabilecek ve yurtiçi/ yurtdışındaki ATM’lerden para çekebileceklerdir.

BAŞVURU NASIL YAPILIR, KİMLER BAŞVURABİLİR?

İş Bankası başvuru yapmak isteyen ve yaptığı üretimi belgeleyen (ÇKS, Hayvan Varlık belgesi, Arıcılık Belgesi vb.) üreticilerimiz, şubelerimiz ve İmeceMobil aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorumlar “İmece Kart Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Comments are closed.

Diğer Paylaşımlar