İmeceMobil Hakkında

2019 yılı Ekim ayında Softtech bünyesinde dijital tarım alanında teknolojileri doğru kullanma ve tabana yayma hedefiyle hayatına başladı...

``Milli ekonominin temeli tarımdır. `` Kemal Atatürk

2019 yılı Ekim ayında Softtech bünyesinde dijital tarım alanında teknolojileri doğru kullanma ve tabana yayma hedefiyle hayatına başladı. İlk olarak bitkisel üretim alanında tarla konumuna özgü meteorolojik bilgileri kullanıcılarına bedelsiz olarak sunmaya başladı. Sadece 2 ay içerisinde hayvancılık alanını ve uzmanına sor özelliğini mobil yazılımına ekleyen İmeceMobil böylece kullanıcılarının bitkisel üretim ve hayvancılık ile ilgili sorunlarına uzman ekibiyle doğru çözümler üretmeye başladı. Sonrasında ürüne özgü bildirimler servisini devreye alarak İmeceMobil’de kayıtlı çiftçilerin yetiştirdiği ürüne özel bildirimler göndererek Türkiye’de ilk defa dijital akıllı tarım konusunda bir ilki gerçekleştirdi.

İmeceMobil, 2020 yılı 1. çeyreğinde kullanıcı sayısını 45 binin üzerine taşırken uygulama özellikleri arasına Hal ve Borsa bilgileri takip ekranını, Türkiye Ürün ve İhtisas Borsası (TÜRİB) ürünlerinin (ELÜS) piyasa bilgilerini özelleştirilebilir liste halinde gösterme özelliğini; İş Bankası İmece Kart, Tarım Kredisi, Tarım Sigortası, Çiftçi BES, ELÜS Kredisi başvurularını şubeye gitmeden yapma imkanlarını ekledi. 2020 yılının 2. çeyreğinde ise kullanıcıları ile interaktif iletişim faaliyetlerinin yürütüldüğü hikayeler alanını ve kullanıcılarının gelirlerini ve giderlerini, hayvancılık ve bitkisel üretim alanlarında detaylı olarak girebilecekleri, aylık bazda takip edebilecekleri Gelir Gider hesaplama modülünü uygulamaya ekledi.

Çiftçilerin girdi maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen “Teklif İste Teklif Ver”(Bazar) özelliğini 2020 2. çeyrek sonunda devreye alan İmeceMobil, Türkiye ve Dünyada ilk defa tarım/hayvancılık sektöründe kendine özgü iş akışı olan bir teklif verme platformunu mobil ortamda devreye aldı.

İmeceMobil kendisine misyon olarak çiftçilikle uğraşan veya uğraşmak isteyen herkesin teknolojinin tüm imkanlarından faydalanmasını sağladığı dijital tarım platformu olmayı belirlemiştir. İmeceMobil’ in vizyonu ise Türkiye’de çiftçilerin yüzde 50’den fazlasının kullandığı, dijital tarım denildiğinde ilk akla gelen uygulama olmak ve globalde ilk 5 dijital tarım uygulaması arasında yer almaktır.

ico_count_1-1.png

78

K

Kayıtlı Tarla/Bahçe

ico_count_2-1.png

10

K

Hayvansal Üretim Tesisi

ico_count_3-1.png

183

K

Kullanıcı

degirmen-1.jpg

“Sermayenin azlığına bakarak cesaretiniz kırılmasın!

Böyle kurumlar için en kuvvetli sermaye, zekâ, dikkat, iffettir; teknik ve metodik çalışmasını bilmektir.

Bu inançla işe sarılınız, mutlaka başarırsınız!”

 

Mustafa Kemal Atatürk

Az Zamanda Çok İş

Ekim

2019

Softtech ürünü olarak kurumsal girişimcilik çatısı altında kuruldu.

Mayıs

2020

TURİB entegrasyonu gerçekleştirildi.

Temmuz

2020

Toplam 100.000 indirme ve %52'lik aktiflik oranına ulaştı.

Eylül

2020

Kurumsal hizmetler vermeye başlandı.

Şubat

2021

Özel servislerden gübreleme servisinin yayınlanması.

Haziran

2021

Türkiye’nin ilk ve tek uydu destekli sulama servisinin yayınlanması.

ÖDÜLLERİMİZ

Türkiye'nin En Fazla Ödül Alan Tarım Uygulaması

Martech-awards-imecemobil-–-1.jpg
smarties-imecemobil-4.jpg
Sardis-imecemobil-6.jpg
Steive-imecemobil-4.jpg
PSM-imecemobil-5.jpg
2021_Global_Business_Awards_Logo.png
corprate_vision_sba-1.png
gold_psm-2.jpg

Partnerlerimiz

p1.jpg
P6.jpg
p2.jpg
p3.jpg
P4.jpg
P5.jpg
P7.jpg
erciyes-1.png
agrovisio-1.png
Para-gönder-2.png
ahe-2.png
baibars_logo.png
tuborg.png
konfrut.png