Hakkımızda

2019 yılı Ekim ayında Softtech bünyesinde dijital tarım alanında teknolojileri doğru kullanma ve tabana yayma hedefiyle hayatına başladı. Ilk olarak bitkisel üretim alannında tarla konumuna özgü(4km hassasiyetle) meterolojik bilgileri kullanıcılarına bedelsiz olarak sunmaya başladı. Sadece 2 ay içerisinde hayvancılık alanını ve uzmanına sor özelliğini mobil yazılımına ekleyen İmeceMobil böylece kullanıcılarının bitkisel üretim ve hayvancılık ile ilgili sorunlarına uzman ekibiyle doğru çözümler üretmeye başladı. Sonrasında ürüne özgü bildirimler servisini devreye alarak İmeceMobil'de kayıtlı çiftçilerin yetiştirdiği ürüne özel bildirimler göndererek Türkiye'de ilk defa dijital akıllı tarım konusunda bir ilki gerçekleştirdi.

İmeceMobil, 2020 yılı 1. çeyreğinde kullanıcı sayısını 45 binin üzerine taşırken uygulama özellikleri arasına Hal ve Borsa bilgileri takip ekranını, Türkiye Ürün ve İhtisas Borsası (TÜRİB) ürünlerinin (ELÜS) piyasa bilgilerini özelleştirilebilir liste halinde gösterme özelliğini; İş Bankası İmece Kart, Tarım Kredisi, Tarım Sigortası, Çiftçi BES, ELÜS Kredisi başvurularını şubeye gitmeden yapma imkanlarını ekledi. 2020 yılının 2. çeyreğinde ise kullanıcıları ile interaktif iletişim faaliyetlerinin yürütüldüğü hikayeler alanını ve kullanıcılarının gelirlerini ve giderlerini, hayvancılık ve bitkisel üretim alanlarında detaylı olarak girebilecekleri, aylık bazda takip edebilecekleri Gelir Gider hesaplama modülünü uygulamaya ekledi.

Çiftçilerin girdi maliyetlerini düşürmeyi hedefleyen "Teklif İste Teklif Ver" özelliğini 2020 2. çeyrek sonunda devreye alan İmeceMobil, Türkiye ve Dünyada ilk defa tarım/hayvancılık sektöründe kendine özgü iş akışı olan bir teklif verme platformunu mobil ortamda devreye aldı.

Halihazırda İmeceMobil'i 70 bine yakın kullanıcı ücretsiz olarak kullanmaktadır. İmeceMobil kendisine misyon olarak çiftçilikle uğraşan veya uğraşmak isteyen herkesin teknolojinin tüm imkanlarından faydalanmasını sağladığı dijital tarım platformu olmayı belirlemiştir. İmeceMobil' in vizyonu ise Türkiye'de çiftçilerin yüzde 50'den fazlasının kullandığı, dijital tarım denildiğinde ilk akla gelen uygulama olmak ve globalde ilk 5 dijital tarım uygulaması arasında yer almaktır.