WorldApiExpo Açılış Gününde 20 Mayıs Dünya Arı Günü’nü Kutlayacak!

Arıcılıkla İlgili 5 Büyük Etkinlik Bir Arada!

  • Uluslararası Apiterapi Kongresi, IFA
  • Latin Amerika Apiterapi Kongresi, FELAPI
  • Ulusal Apiterapi Kongresi
  • IPRG Konferansı 2021
  • Türkiye Arıcılar Birliği Arıcılık Zirvesi

 

Arıcılık ve arı ürünleri alanında faaliyet gösteren tüm sektör mensupları ile bilim dünyasından konusunda uzman akademisyenleri biraraya getirecek olan WorldApiExpo – Uluslararası Apiterapi, Apimedika ve Apikültür Fuarı, 20-29 Mayıs 2021 tarihleri arasında ExpoNext Digicon Online Platformunda gerçekleşecek.

Uluslararası Apiterapi Kongresi (IFA), 1. Latin Amerika Apiterapi Kongresi (FELAPI), 2. Ulusal Apiterapi Kongresi, IPRG Konferansı 2021 ve Türkiye Arıcılar Birliği Arıcılık Zirvesi olmak üzere 5 büyük etkinliği tek çatı altında buluşturan WorldApiExpo, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, Apiterapi Derneği, Uluslararası Apiterapi Federasyonu, Uluslararası Propolis Araştırma Grubu (IPRG), Türkiye Arıcılar Birliği (TAB), ARMASAD, Latin Amerika Apiterapi Federasyonu (FELAPI), Journal of Apitherapy, Düzce Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi katkı ve destekleri ile yapılacak.

Ulusal ve uluslararası paydaşların daha kapsamlı ve geniş katılımlı bir organizasyon hedefi ile hemfikir olduğu WorldApiExpo’nun açılış tarihi olan 20 Mayıs’ta aynı zamanda Dünya Arı Günü de kutlanacak.

Ekspoturk organizasyonu ile gerçekleşecek WorldApiExpo, 10 gün boyunca arıcılık ve bal üreticileri, bal ve bal yan ürünleri üreticileri, arıcılık ve bal üretim malzemeleri üreticileri ile ilaç ve yem katkıları, arı sağlığı, apiterapi, apimedikal, apikültür, propolis ürün ve teknolojileri üreticilerinin bir araya geleceği geniş bir katılımla sektör profesyonellerinin buluşmasına vesile olacak.

Flora ve faunanın gelişimi ve ekosistemin verimliliğini korumak, arı ve propolisten oluşan ürün kalitesini yükseltmek ve sektörün büyümesi ve gelişmesi için işbirlikleri oluşturmak hedefleri ile yola çıkan WorldApiExpo ile Türkiye odağında bölge ülkelerde bal, arıcılık ve apikültür alanında faaliyet gösteren sektör oyuncularının kendilerini geliştirmeleri için bilimsel bilgi atölyeleri ve Ar-Ge çalışmalarına yönelik zemin hazırlanacak.

Detaylı bilgi için; https://worldapiexpo.com/

WorldApiExpo Programı:

20 Mayıs 2021   Dünya Arı Günü, Açılış ve Protokol Konuşmaları

21-24 Mayıs 2021.  4. Uluslararası Apiterapi Kongresi, IFA

21-24 Mayıs 2021.  1. Latin Amerika Apiterapi Kongresi, FELAPI

25-26 Mayıs 2021   2. Ulusal Apiterapi Kongresi

27-28 Mayıs 2021.  IPRG Konferansı 2021

29 Mayıs 2021.  Türkiye Arıcılar Birliği Arıcılık Zirvesi

Uluslararası Apiterapi, Apimedika ve Apikültür Fuarı’nda kamu, akademi ve özel sektörden ilgililerin yanı sıra patent ve marka yönetim, denetim ve sertifika uzmanlarını, GETAT uzmanlarını, arıcılık ve propolis sağlık profesyonellerini ve kozmetik ürün üreticilerini aramızda görmek arzusu ile sağlıklı günler dileriz.

WorldApiExpo – International Apitherapy, Apimedica and Apiculture Exhibition will be held on ExpoNext Digicon Online Platform between 20-29 May 2021.

5 Big Beekeeping Events Together!
20 May, World Bee’s Day, Opening Ceremony
21-24 May, 4th International Apitherapy Congress of IFA
21-24 May, 1st Virtual Congress of FELAPI
25-26 May, 2nd National Apitherapy Congress of TAA
27-28 May, IPRG Conference 2021
29 May, Apiculture Summit of TAB

 

Diğer Paylaşımlar