Gübreleme Önerisi Servisi

İmeceMobil Gübreleme Önerisi Servisi tarlanızın ya da bahçenizin konumuna ve ürününüzün gelişim evrelerine göre özel olarak hazırlanan, tamamen Türk çiftçisi için geliştirimiş bir servistir.

GÜBRELEME ÖNERİSİ SERVİSİ

İmeceMobil Gübreleme Önerisi Servisi tarlanızın ya da bahçenizin konumuna ve ürününüzün gelişim evrelerine göre özel olarak hazırlanan, tamamen Türk çiftçisi için geliştirilmiş bir servistir.

Gübreleme önerilerimiz ile gereken besin elementi gerektiği kadar ve gerektiği zamanda topraklara verilerek hem ülke topraklarının kirlenmesi önlenmiş olur hemde dışa bağımlı bir girdi olan gübreye gerektiğinden fazla harcanmamış olunur.

Gübre-1.jpg
150
Bitki Çeşidi
%45
Verim Artışı
%25
Girdi Maliyeti Tasarrufu

GÜBRELEME SERVİSİ NASIL ÇALIŞIR ?

ARAZİ VE ÜRÜN BİLGİLERİNİ GİR

İmeceMobil uygulamasında yer alan Özel Servisler alanından giriş yaparak tarlanızın ya da bahçenizin konumunu ve ürününüzü eklersiniz.

gubrePhone-1.jpg

Uzmanın Sorularını Cevapla

Girmiş olduğunuz talep, toprak ve bitki besleme uzmanlarımıza gelir.

Uzmanlarımız sizleri 0850 307 5036 telefon numarasından arayarak tarlanız veya bahçenizle ilgili geçmiş ve güncel bilgileri öğrenebilecekleri sorular sorar.

Verilen cevaplar sizlere daha doğru ve toprağınıza uygun gübrelerin önerilmesi için kullanılır.

Bu sayede sadece toprak analizine göre hazırlanan otomatik gübreleme önerisi servisleri ile kıyaslandığında çok daha hassas, toprağınıza özgü öneriler üretilir.

gubrestage2-1.jpg

ÖNERİLERİ AL

Toprak ve bitki besleme uzmanlarımız sorularına cevap aldıktan sonra 48 saat gibi kısa bir sürede sizlere gübreleme önerilerini sunar.

Toprak örneği alınıp laboratuvar ortamında analiz edilerek hazırlanan gübreleme önerilerine kıyasla 8 kat hızlıdır.

Bu öneriler İmeceMobil’de yer alan Özel Servisler alanında girmiş olduğunuz tarlanızın ya da bahçenizin altında her bir bitkisel gelişim dönemi için hareketli görsellerle gösterilir.

gubrePhone-2.jpg

Örnek Gübreleme Önerisi

Gübreleme Önerisi Nasıl Alınır ?

Ürününüze özgü gübre önerisi var mı?

Buradan kontrol edebilirsiniz

3 Aşamada gübreleme önerinizi alın

uyduicon.png
Konumunuzu Ekleyin

Tarlanız veya bahçenizin konumunu haritadan işaretleyin.

urunicon.png
Ürününüzü Seçin

150 bitki çeşidinden oluşan veri tabanımızdan mahsulünüzü seçin.

gubrelemeicon.png
Gübreleme Önerisini Alın

Ürününüze özgü gübreleme önerisini, gelişim evreleriyle birlikte görüntüleyin.

gubre-–-1-1.jpg

TARIMSAL ÜRETİMDE GÜBRE KULLANIMI RAPORU AĞUSTOS 2021

Raporu Oku

Tarım için önemli bir girdi olan gübre, genelde fiyat artışlarıyla anılırken, özelde de çevre ve insan sağlığına zararlarıyla tanınır.Uzun süre tarım yapılan toprakların hayati bir ihtiyacı olan gübre, kontrolsüz kullanılırsa toprak ve su için tehdide dönüşebilir.

Raporu Oku

SIKÇA SORULAN SORULAR

TOPRAK VERİMLİLİK ÇALIŞMASINI NASIL GELİŞTİRDİNİZ?

İmeceMobil Gübreleme Servisi Türkiye toprakları için yerli imkanlarla hazırlanmış uydu destekli bir dijital servistir. Bu serviste var olan toprak verimlilik değerleri;

  • -Yapay zeka,
  • -Makine öğrenmesi ve derin öğrenme,
  • -Uydu teknolojileri, uydu görüntüleme, dijital sinyal işleme, görüntü işleme,
  • -İmeceMobil tarafından geliştirilmiş gübreleme hesaplama algoritması ve hesaplama yöntemi,
  • -Ulusal ve uluslararası açık kaynak Gübreleme hesaplama teknikleri,
  • -Büyük veri teknolojilerinin kullanılması sonucu oluşturulmuştur.

Bu teknolojiler sayesinde sistemlerimizde toplanan büyük veri çoğaldıkça verilerimizin doğruluğu ve hassasiyeti her geçen gün artmaktadır.

GÜBRELEME ÖNERİLERİNİZ NE KADAR DOĞRU?

İmeceMobil Gübreleme Önerisi servisi en doğru neticeyi toprak ve bitki besleme uzmanlarımıza belirttiğiniz toprak analiz değerleriyle hesaplanır. Ancak toprak analiziniz yoksa İmeceMobil sistemlerinde yer alan toprak verimlilik değerleriyle konumunuza ve ürününüze özel bir gübreleme önerisi hazırlanır.

Yapmış olduğumuz saha testlerinde;

  • – %45’e varan verim artışı yaşandığını,
  • – %25’e varan girdi maliyetini düşürdüğünü,
  • – %35’e varan oranda hatalı gübre kullanımının önüne geçildiğini, hesapladık.

Ne tür gübreler öneriyorsunuz?

Toprağınıza, yörenize, ürününüze ve hedef verim değerlerinize göre özel olarak hazırlanan Gübreleme Önerileri gübre markası bağımsızdır ve tarımın sürdürülebilirliği göz önüne alınarak hesaplanır. Amacımız memleketimizin toprağını koruyarak sonraki nesillerin de üzerinde tarım yapabilecekleri topraklar bırakmaktır.

Gübreleme önerilerinizi bir deneme parselinde deneyebilir miyim?

İmeceMobil’de aldığınız Gübreleme Önerilerini deneme parselinizde deneyebilir verim artışını tespit edebilirsiniz. Bir sonraki üretim sezonunda tüm tarım alanınıza uygulayabilirsiniz.

Bu servis ücretli mi?

İmeceMobil Gübreleme Servisi ücretli bir servistir. Sadece temel giderlerin ücrete yansıtıldığı İmeceMobil Gübreleme Servisi’nin ücreti mümkün olduğunca düşük tutulmuştur. Amacımız, tarımın sürdürülebilirliği için çiftçilerimizi ezbere gübreleme önerilerinden uzaklaştırarak ürününe ve toprağına özel gübre uygulamaları sağlamaktır. Bir diğer amacımız ise girdi maliyetinin düşürülmesi ve verimin arttırılmasıdır.

Belediyeler, şirketler, firmalar, kooperatifler ve birlikler toplu bir şekilde gübreleme önerisi servisini satın alabilir mi?

Toplu satışlarımız mevcut olup [email protected] adresine e-posta atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Seralar için gübreleme önerisi alabilir miyiz?

Seralar kapalı ortamlar olduğu ve toprak yapıları sistemimiz tarafından bilinmediği için gübreleme önerisi veremiyoruz. Ancak toprak analiz değeriniz varsa İmeceMobil Gübreleme Önerisi Servisini kullanabilirsiniz.

İLETİŞİM